O blogu

   Witam wszystkich serdecznie, mam na imię Klaudia i prowadzę tego bloga od 2015 roku. Głównym jego tematem jest seria książek pt.: "Saga o Ludziach Lodu", oraz moja (mam nadzieję) rozwijająca się twórczość;)
Znajdują się tutaj rysunki wykonane niemal wszystkimi technikami, począwszy do ołówka, a skończywszy na digital painting. Postanowiłam ukazać świat z tych książek, poprzez moje prace, którym daleko do dzieł sztuki, ale wciąż się rozwijam i mam nadzieje, że będą coraz leprze:) Na  blogu znajdziecie również postacie, miejsca i wydarzenia z SoLL (Saga o Ludziach Lodu), z krótkim opisem, który nie zdradza wielu szczegółów, aby podsycić ciekawość przyszłych czytelników. Jestem też w trakcie tworzenia drzewa genealogicznego Ludzi Lodu, z wizerunkami bohaterów, które również są rysunkami.

Aby zobaczyć wszystkie posty wystarczy przejść do zakładki "Spis Treści". Znajdziecie tam moje wyobrażenia bohaterów, miejsc i scen nie tylko z Sagi o Ludziach Lodu, ale też innych książek, np. Harrego Pottera:)

Ba blogu znajdziecie także kilka poradników jak rysować, handmade krok po kroku, recenzje i fan arty do anime, sporo informacji o tym jak rysuję, co robię i wiele, wiele innych tematów związanych z szeroko pojętą sztuk :)A o czym jest Saga o Ludziach Lodu...?

    Historia ta opisuje życie i niezwykle barwne przygody nietypowego rodu zwanego Ludźmi Lodu. Bohaterowie zmagają się ze swoim złym dziedzictwem, które zafundował im ich okrutny przodek Tengel Zły.
Mówi się, że ów potężny czarnoksiężnik zaprzedał duszę diabłu, aby mieć moc zapanowania nad światem i życie wieczne, a w zamian ofiarował przynajmniej jednego dotkniętego potomka w pokoleniu. Kiedy takie dziecko się urodzi nie sposób nie zauważyć okropnej klątwy, która na nim ciąży. Szerokie ramiona, żółte oczy, demoniczny wygląd to jedne z najbardziej charakterystycznych cech dotkniętego.Po czasie można się przekonać, że potomek zna się na magii i ma pewne szczególne zdolności. Dotknięci są przesiąknięci złem i żyją w jego służbie. Pewnego razu rodzi się chłopiec naznaczony złym dziedzictwem, który przeciwstawia się swojej odmienności i pragnie czynić dobro zamiast zła. Od tej pory Ludzie Lodu  przez wiele stuleci próbują zniszczyć przekleństwo, aby móc żyć w spokoju i  szczęściu. Jednak Tengel Zły nie spoczął na laurach i za wszelką cenę usiłuje pokrzyżować plany swojemu rodowi.
   Saga o Ludziach Lodu to książka dla każdego. Znajdziecie w niej przepiękne, wzruszające do łez  historie miłosne, zaczarowany świat wiedźm, czarowników i magicznych przedmiotów, elementy skandynawskiej historii oraz zagadki rodem z Sherlocka Holmesa :) Nie polecam zaczynać czytać przed sesją, bo książki wciągają na długi, długi czas;P


Serdecznie zapraszam, mam nadzieję, że wchodząc tu pierwszy raz, zostaniesz na dłużej:)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...