Witaj:)

   Witam wszystkich na blogu poświęconym twórczości Margit Sandemo. Głównym tematem jest seria książek pt.: "Saga o Ludziach Lodu", oraz moja rozwijająca się twórczość:) W blogu znajdują się moje rysunki ołówkiem kolorowane w Photoshopie, grafiki od początku do końca robione w tym programie, oraz przerobione zdjęcia. Postanowiłam ukazać świat w tych książkach, poprzez moje prace, którym daleko do dzieł sztuki, ale wciąż się rozwijam i mam nadzieje, że będą coraz leprze:) Także w blogu znajdziecie postacie, miejsca i wydarzenia z SoLL (Saga o Ludziach Lodu), z krótkim opisem, który nie zdradza wielu szczegółów, aby podsycić ciekawość przyszłych czytelników.

   Zaczęłam także robić komiks na podstawie książki, który niestety powstaje dosyć wolno, bo wierzcie mi, to nie takie proste jak się wydaje;P  Umieściłam także obrazki z postaciami z komiksu, aby nie mieć wątpliwości kto jest kim. Poza tym możecie zobaczyć drzewo genealogiczne Ludzi Lodu, gdzie każda postać ma rysunkowy portret.

  Ba blogu znajdziecie także moje interpretacje postaci z innych książek, oraz anime, sporo informacji o tym jak rysuję, co robię i wiele, wiele innych tematów związanych z szeroko pojętą sztuką.A o czym jest Saga o Ludziach Lodu...?

    Historia ta opisuje życie i niezwykle barwne przygody nietypowego rodu zwanego Ludźmi Lodu. Bohaterowie zmagają się ze swoim złym dziedzictwem, które zafundował im ich okrutny przodek Tengel Zły.
Mówi się, że ów potężny czarnoksiężnik zaprzedał duszę diabłu, aby mieć moc zapanowania nad światem i życie wieczne, a w zamian ofiarował przynajmniej jednego dotkniętego potomka w pokoleniu. Kiedy takie dziecko się urodzi nie sposób nie zauważyć okropnej klątwy, która na nim ciąży. Szerokie ramiona, żółte oczy, demoniczny wygląd to jedne z najbardziej charakterystycznych cech dotkniętego.Po czasie można się przekonać, że potomek zna się na magii i ma pewne szczególne zdolności. Dotknięci są przesiąknięci złem i żyją w jego służbie. Pewnego razu rodzi się chłopiec naznaczony złym dziedzictwem, który przeciwstawia się swojej odmienności i pragnie czynić dobro zamiast zła. Od tej pory Ludzie Lodu  przez wiele stuleci próbują zniszczyć przekleństwo, aby móc żyć w spokoju i  szczęściu. Jednak Tengel Zły nie spoczął na laurach i za wszelką cenę usiłuje pokrzyżować plany swojemu rodowi.
   Saga o Ludziach Lodu to książka dla każdego. Znajdziecie w niej przepiękne, wzruszające do łez  historie miłosne, zaczarowany świat wiedźm, czarowników i magicznych przedmiotów, elementy skandynawskiej historii oraz zagadki rodem z Sherlocka Holmesa :) Nie polecam zaczynać czytać przed sesją, bo książki wciągają na długi, długi czas;PRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...