środa, 9 maja 2012

Vanja Lind z Ludzi Lodu

   

Vanja Lind z Ludzi Lodu
1884 - 1910
partner: Tamlin
mąż: Frank
dzieci: Christa

   Vanja jest piękną i wrażliwą kobietą z Ludzi Lodu. Jej przygoda zaczyna się, kiedy jest malutką dziewczynką. Vanja zauważa w swoim pokoju na szafie jakieś dziwne jajeczko, z którego po pewnym czasie wykluwa się mały, brzydki demonek. Vanja postanawia się nim zaopiekować, nadaje mu imię
Tamlin i za wszelką cenę stara się ukryć obecność swojego nie typowego podopiecznego. Okazuje się je
dnak, że tylko Vanja jest w stanie zobaczyć Demona, gdyż pochodzi z rodu Aniołów Ciemności (wszak
jest wnuczką Sagi i Lucyfera). Vanja wykazuje dużą cierpliwość w wychowywaniu nieznośnego i złośliwego Tamlina. Demon bardzo szybko rośnie i Vanja ze zdziwieniem odkrywa, że jej mały demonek, jest już mniej więcej jej wzrostu. Między nimi rodzi się coś na kształt więzi, Vanja jednak czuje do Tamlina coś zupełnie innego niż on do niej. Tamlin bowiem upatrzył sobie w dziewczynie obiekt do drwin, złośliwości i nocnych igraszek, a Vanja go pokochała i nie potrafiła bez niego żyć. 
Rodzina z Lipowej Alei bardzo się niepokoi tajemniczym stanem Vanji, gdyż dziewczyna chodzi nie wyspana, podenerwowana i opuściła się w nauce. Wysyłają więc wnuczkę Sagi do jej despotycznej babki z okolic Trondheim . Vanja bardzo cierpi z powodu wyjazdu, tęskni za domem i Tamlinem, który nie daje znaku życia. 
Wszystko zmienia się, kiedy Vanja spotyka dziwnie zachowującą się kobietę w ciąży idącą w
stronę jeziora. Już kilka minut później dochodzi do strasznych wydarzeń nad brzegiem. Vanja ratuję dziwną kobietę od próby utopienia się, później jest światkiem jak ta wbija sobie nóż w brzuch i pada nieżywa. Vanja próbuje ratować dziecko nieszczęsnej, ale okazuje się, że ono też nie żyje i że jest strasznie zdeformowane.Na szczęście pomaga jej zamożne małżeństwo, które zgodnie ogłosiło Vajnę bohaterkom.
Po tym wydarzeniu (a także wstawiennictwu bogatego małżeństwa)  babcia złagodniała i zaczęła traktować Vanję z większym szacunkiem.
Dziewczyna chodziła na spotkania chóru kościelnego, który pewnego dnia wybiera się na wycieczkę w okolice gór w Trondheim. Vanja ma być może jedyną okazję zobaczenia doliny Ludzi Lodu, wyruszyła tam samotnie i popada w śmiertelne niebezpieczeństwo. Tengel Zły wyczuł jej obecność w pobliżu Doliny i postanowił ją zabić. Nieoczekiwanie Vanję ratuje Tamlin, który tym sposobem naraża się Tengelowi i wydaje na siebie wyrok unicestwienia. Vanja nie posiada się ze szczęścia, że widzi demona, jednak Tamlin pozostaje zimny na jej wyznania miłości i jest wściekły, że z jej powodu naraził się na niełaskę swojego Pana i Demonów Nocy, z których się wywodzi.
Vanja wraca wreszcie do Lipowej Alei, obawia się spotkania z Tamlinem, który wyjątkowo złośliwie dręczył ją w snach, kiedy była jeszcze u swojej babki. Demon jednak zapewnia Vanję o swoich szczodrych zamiarach i miłości, a jednocześnie natarczywie wypytuje o jej pochodzenie i o szczególnego członka jej rodziny. Vanja wyczuwa, że uczucia ze strony Tamlina to jedynie podstęp, aby ją zmusić do
tych wyznań.
Nieoczekiwanie dla niej, a w szczególności dla Tamlina ich związek kwitnie i obfituje w niesamowicie erotyczne uniesienia. Spędzają ze sobą nieprzyzwoicie wiele czasu, a demon zapomina co obiecał swojej matce- zabić Vanję, kiedy wyzna mu prawdę.
Pewnej nocy Tamlin opuszcza Vanję, aby wyruszyć z raportem do siedzib Demonów Nocy i już nie wraca. Vanja jest zrozpaczona, wyczuwa, że stało się coś złego i że to jej wina. Na szczęście w Lipowej Alei zjawia się Marco, ów tajemniczy syn Sagi, o którym miał się dowiedzieć Tamlin. Marco przekazuje Vanji zadanie do spełnienia. Dziewczyna ma przekonać Demony Nocy, aby te zrzekły się służenia Tengelowi Złemu. Vanja zgadza się na wykonanie misji pod warunkiem, że będzie mogła uratować Tamlina.
Tak więc Vanja wyrusza do krainy Demonów Nocy w towarzystwie dwóch ogromnych czarnych wilków, z nadzieją na uratowanie ukochanego. Vanja nie przypuszcza jednak jak bardzo Tamlin ją znienawidził za to, że z jej powodu Demony Nocy się go wyparły i przykuły magicznymi okowami w Najgłębszej Czeluści na wieczny czas. Nie zdradzę czy Vanji się udało i jak zakończył się niesamowity związek kobiety i Demona, zapraszam do przeczytania:) 

 1 komentarz:

  1. Vanja i Tamlin to jedna z moich ulubionych par w SoLL :)
    Rysunki są świetne :D

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Wam za każdy komentarz:) Jeżeli jesteś anonimowy to proszę podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej konwersować:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...