poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Śladami Ludzi Lodu - Trondheim

   Na pewno wielu Sagomaniaków pragnie zobaczyć miejsca z Sagi o Ludziach Lodu na własne oczy. Są tacy, którym się to udało i w tym poście podlinkuje Wam stronę, która mnie zafascynowała! Osobiście pójdę na skróty i pokarzę Wam kilka zdjęć miejsc związanych z sagą, które znalazłam w sieci. Wszytko po to by poczuć prawdziwość tych historii:) Ze względu na to, że miejsc jest wiele, a zdjęć nie chcę oszczędzać to podzielę wpisy na kilka części.

  Zacznę od początku historii Ludzi Lodu czyli Trondheim, miasta, w którym poznajemy Silje. 


Poniżej zdjęcie współczesnego Trondheim z lotu ptaka:




Następnie wizualizacja tego miasta w roku 1300:



Łatwo mogę sobie wyobrazić jak Silje chodzi pomiędzy takimi budynkami podczas zarazy. Z tą różnicą, że było szaro, brudno i ponuro:/:




Stara wieś w Trondheim, idealnie oddaje ducha tamtych czasów:)



Zobaczcie ten stary dom w Trondheim. Też uważacie, że w takim mogła mieszkać Charlotta ?Meiden?




Jak jesteśmy przy Charlocie to jest taki fragment w "Zauroczeniu", kiedy młoda baronowa patrzy przez okno i widzi ruiny katedry Nidoras oraz rzekę Nid



Brama w Trondheim, mimo, że jest odnowiona to mogła być kiedyś miejscem, w którym strażnik wybierał kogo wpuścić, a kogo wypuścić z dotkniętego zarazą miasta:




Na koniec prawdziwa perełka wśród Sagowych blogów LINK

Kolejny wpis z tej serii będzie dotyczyć Doliny Ludzi Lodu i będę posiłkować się właśnie powyższym blogiem, który wg mnie jest kopalnią wiedzy na ten temat:)


1 komentarz:

  1. Droga Klaudio! Dziękujemy Ci serdecznie za tak ciepłe słowa! Ogromnie nas cieszy, że nasza podróż jest dla kogoś ważna:) Zapraszamy też na naszego FB Grupa Mandragora i wydarzenie pokazujące naszą trasę, zdjęcia (bo na Blogu nie zawsze jest czas dododać) https://www.facebook.com/events/844741558952951/ - pozdrawiamy gorąco - własnie dziś powróciłysmy z owocnych poszukiwań w Baerum :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Wam za każdy komentarz:) Jeżeli jesteś anonimowy to proszę podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej konwersować:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...